Milles seisneb pulmakorraldaja töö tegelikult

PulmakorraldajaOlen elukutseline pulmakorraldaja ning tegelen selle tööga juba 7 aastat. Selle aja jooksul oleme korraldanud palju väga erinevaid pulmaüritusi. Erinevused on olnud nii rahvuslikud (pruutide-peigmeeste hulgas on olnud eesti, vene, inglise, ukraina, soome, usa ja isegi araabiariikide esindajaid), kui ka eelarvete põhised.

Inimfaktor iga elukutse juures võib olla kõige negatiivsemaks, kui ka kõige positiivsemaks momendiks. Tellides pulmade korraldamise agentuurist, tegeleb sinu pulma korraldamisega üks kindel korraldaja ehk üks kindel inimene. Ja just sellest inimesest sõltubki, kas paar jääb rahule või kirjutab pärast oma blogis, et ärge kunagi tellige pulmakorraldamist agentuurist.

Minu arvatest on hea pulmakorraldaja nagu orkestri dirigent – ta paneb muusikud kokku ning paneb nad õigesti kõlama.

Milles seisneb pulmakorraldaja töö tegelikult:

Visiooni loomine

Kõigepealt kuulab paari ära, et aru saada (vahel ka ridade vahelt, nagu väga hea psüholoog või nõustaja), mis on nende tegelik pulmapäeva ettekujutus, mis on nende soovid.

Plaani koostamine

Järgmiseks räägib korraldaja paarile oma kogemusest lähtudes, kuidas kõik need soovid  kõige paremini ellu viia – nii tehniliselt kui rahaliselt ning pakub ka omaltpoolt ideid juurde. Paar ise ei tea ega peagi teadma kõiki nüansse, mis on korraldajale kohe selged kuulates nende soove ja unistusi. Selles etapis peab iga paar saama delikaatseid, kuid samas kindlaid ning põhjendatuid kommentaare ja soovitusi, et korraldada oma unistuste pulm.

Eelarve planeerimine

Korraldaja nõuanded pulma eelarve planeerimiseks on üks tähtsamaid momente. Professionaalne korraldaja oskab soovitada, kuidas vältida liigseid kulutusi ja seada eelarves prioriteete.

Pulmade korraldamine

Kui pulma põhiküsimustes on jõutud kokkuleppele, siis hakkab korraldaja neid täitma, pakkudes paarile peokohti ja tegijaid, kasutades oma kontakte ja loomingulist lähenemist. See on kõige pikem etapp pulmade planeerimisel, sest see koosneb suhtlemisest, kohtumistest, läbirääkimistest, degustatsioonidest, hinnapakkumiste kogumisest jne. Teiste sõnadega sel ajal võtab korraldaja enda peale pulmakorralduse kõige ebahuvitavama ja ebaromantilisema töö.
Noorpaari ülesanneks jääb ainult otsuste tegemine.

Kui korraldaja teeb oma tööd hästi ja õigeaegselt ning tema ja paari vahel tekib usaldus (mis on väga tähtis ja sõltub kõigepealt korraldaja professionaalsusest), saab paar rahulikult tegeleda asjadega, mis tekitavad tõelist peotunnet – valida riideid, sõrmuseid jne.

Pulmapäeva koordineerimine

Viimaseks ja kõige tähtsamaks etapiks on pulmapäev ise. Sellel päeval korraldaja kontrollib ja ülekontrollib kõike ja kõiki ning tema on see inimene, kes otsib ja leiab ise lahendused ettenägematute olukordade puhul. Minu isklik arvamus on, et korraldaja peab jääma peokohale vähemalt selle momendini, kui lõpeb nö ametlik programm (ilutulestik, tort, kimbu viskamine).

Õigete kontaktide jagamine

Kas kasutada või mitte korraldaja abi oma pulma planeerimisel on muidugi iga paari individuaalne otsus. Praegusel ajal internetis saab leida väga palju infot ja kontakte. Aga korraldaja tööks ei ole ainult kontaktide pakkumine vaid nö õigete kontaktide pakkumine (need tegijad, kes võiksid sobida sellele konkreetsele paarile ja kes on oma ala professionaalid, kelle reklaam vastab ka tegelikkusele) ning terve organiseerimise protsess, mis on väga suur ja vastutusrikas töö. Väga kahju on pruutidest, kes võtavad enda peale selle korraldamiskoormuse ning lõpuks saavad sellise stressi, et ootavad, et saaks see pulm juba kiiremini läbi…

Pulmad on armastuse pidu ja neist peavad jääma mälestused täis positiivseid emotsioone. Professionaalne pulmakorraldaja pakub kindlustunnet, et kõik sujub laitmatult ja te saate suurepärase, peensusteni läbimõeldud ja muretu pulmapäeva.

Armastust ja unistuste täitumist soovides,
Olga Stozharov

See postitus on saanud ühe vastuse

  1. Merlyn Tähemaa ütleb:

    Tere, tekkis soov abielluda kruiisil nt Tallinn-Stockholmi kruiisil ning sai ka kiri saadetud tallinkile ja vastus oli selline, et on isegi võimalik laeval pulmi korraldada kuid selleks peab omal olema kaasas abielu registreerija. Ning nüüd olemegi sellega hädas, et ei tea kust sellist isikut otsida, kes oleks nõus panema paari meid laeval ning ei tea ka mingeid tasusi, et palju sellise korraldamise eest tasu soovitakse. Seega pöördungi teie poole palvega, et ehk saate aidata ning teate neist asjadest rohkem, kuna tõesti väga suur soov oleks abiellu astuda just merel, sest see ei ole traditsiooniline ning on hoopiski muu kui abielluda nii nagu tavaliselt seda tehakse. See tähendaks meie jaoks palju.
    Jään pingsalt ootama vastust oma meilile.
    Tervitustega Merlyn

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>