Kas mulle on vaja pulmakorraldajat?

Iga neiu unistus on kord elus pulmakleiti kanda. Lisaks on tänapäeva pruudil selge ettekujutus, milline peaks välja nägema tema pulmapäev – meeldejääv, eriliselt ilus ja täis õnne.

Sellise ideaalse pulmapäeva korraldamine võtab olenevalt ürituse suurusest aega 100-300 tundi. See aeg kulub eelarve koostamisele, erinevate variantide läbimõtlemisele, sobivate tegijate otsimisele, nendega kohtumisele ja suhtlemisele e-maili ning telefoni teel. Loomulikult tuleb kõige enne teha ulatuslikku eeltööd internetis – uurida, vaadata, lugeda kommentaare jne.

Kui kulutada pulmade organiseerimisele iga päev – kaasa arvatud puhkepäevad – kaks tundi, kulub kogu protsessile keskmiselt 2-5 kuud.

Enne kui teha otsus, kas organiseerida oma pulmapidu ise või kasutada pulmakorraldaja abi, tasub endale esitada ja vastata mõned küsimused:

Kas ma olen piisavalt kannatlik inimene, et suhelda paljude pulmakorraldamisse kaasatud inimestega ja hakkama saada nende tujudega ning seejuures mitte rikkuda omaenda tuju?

Kas ma talun hästi stressi?

Kas ma säilitan ettenägematus kriisiolukorras täieliku rahu?

Kas mul on 100-300 tundi vaba aega, mille ma võin rahus pühendada oma pulmade organiseerimisele?

Kas ma olen leidnud üles just need pulmateenuste pakkujad, kes vastavad minu ideaalpulma nõuetele ja planeeritud eelarvele?

Kas ma olen kunagi ise mõnda pidulikku üritust korraldanud?

Mõned näited elust enesest: ilmastikuolude tõttu ei jõua osa külalisi õigeks ajaks kohale, õhtujuht jääb viimasel hetkel ootamatult haigeks, lilleseadja tellitud lilled saabuvad vales toonis, kondiitrid ajavad tellimused segi ja toovad kohale hoopis kellegi teise tordi.

Kas ma olen valmis tegelema korraldusküsimustega ka pulmapäeval, sealhulgas andma telefoni teel külalistele juhiseid pulmapaika jõudmise kohta, vastama kelnerite küsimustele, maksma teenusepakkujatele nende tasusid jne?

Kui te vastate eitavalt kas või ühele esitatud küsimustest, siis oleks mõistlik mõelda pulmakorraldaja abi kasutamisele.