Kas korraldada oma pulmad ise või valida professionaalne pulmakorraldaja?

Nii nagu igas valdkonnas, näiteks soengu tegemisel või auto remontimisel, võib üritada kõike teha ise, aga võib lasta tegutseda ka oma ala meistritel. Kui pulmadeni on palju aega, on iseseisev korraldamine lihtsam. Palju keerulisem on aga siis, kui aega napib ja valitud on kõige populaarsem aeg – suvine laupäev. Sellisel juhul võib iseseisev korraldamine saada tõsiseks katsetuseks teie närvikavale.

Pulmade korraldamine paistab ainult eemalt vaadates romantiline. Kui talute aga stressi hästi ja naudite aktiivset suhtlemist, siis on iseseisev korraldus just teile.

Et võtta vastu õige otsus, tuleb väga täpselt osata hinnata oma jõudu, aega ja mis peamine – soovi. Kas te tõesti soovite kulutada tunde ja päevi, helistades läbi oma tuttavaid, istudes internetis ja lugedes foorumeid, et saada vastuseid küsimustele, mida elukutseline pulmakorraldaja teab peast ja oma aastatepikkusest kogemusest?

Milles seisnevad pulmakorraldaja kasutamise eelised?

  1. Teie pulmadega tegeleb terve oma ala armastavate asjatundjate meeskond, kellest igaüks on oma valdkonna parim ja kelle jaoks on kvaliteet põhimõtte küsimus
  2. Pulmakorraldajal on väga suur organiseerimiskogemus ja lai valik koostööpartnereid
  3. Te hoiate kokku oma kallist aega, emotsioone ja närve
  4. Oma pulmapäeval saate olla pruut ja peigmees ning te ei pea muretsema mitte millegi eest (kas muusikutele on pärast esinemist honorarid makstud, kas tort jõuab õigeks ajaks, ega ilutulestik ei jää hiljaks, kas DJ-l on kaasas sõber Peetri lemmiklugu ja vanaema lemmikvalss, kes organiseerib tordialuse järgmisel päeval kondiitritele tagasi jne)

Teie peamine ülesanne on vaid korraldaja poolt pakutavate teenuste ja teenusepakkujate valimine ning ülejäänud ajal saate mõelda ainult kõige meeldivamale, mis pulmadega on seotud – pruutkleidist ja pulmaülikonnast, kaunist ruumikujundusest ning külalistest. Samal ajal aga tegeleb pulmakorraldaja teie unistuste mitteromantilise poolega –läbirääkimised teenusepakkujatega, kohtumiste ja degustatsioonide kokkuleppimine, koostöölepingute koostamine, kõige ja kõigi kontrollimine ning ülekontrollimine.

Pulmakorraldaja ennetab ka võimalikke ootamatuid olukordi ja kui midagi peakski juhtuma, oskab ta kiirelt ja otsustavalt olukorra lahendada. Isegi kõige põhjalikuma planeerimise korral võivad ju juhtuda ettenägematud asjaolud (näiteks ilmaga seotud).

Professionaalne pulmade korraldamine on kingitus, mida teete iseendale ja selle kingi väärtust oskate hinnata juba organiseerimise käigus, aga eriti pulmapäeval.

Pulmad on armastuse pidu ja mälestused, mis peavad olema täis positiivseid emotsioone.

Professionaalne pulmakorraldaja pakub kindlustunnet, et kõik sujuks laitmatult ja te saate suurepärase, peensusteni läbimõeldud ja muretu pulmapäeva.

Armastust ja unistuste täitumist soovides,
Olga Stozharov

Milles seisneb pulmakorraldaja töö tegelikult

PulmakorraldajaOlen elukutseline pulmakorraldaja ning tegelen selle tööga juba 7 aastat. Selle aja jooksul oleme korraldanud palju väga erinevaid pulmaüritusi. Erinevused on olnud nii rahvuslikud (pruutide-peigmeeste hulgas on olnud eesti, vene, inglise, ukraina, soome, usa ja isegi araabiariikide esindajaid), kui ka eelarvete põhised.

Inimfaktor iga elukutse juures võib olla kõige negatiivsemaks, kui ka kõige positiivsemaks momendiks. Tellides pulmade korraldamise agentuurist, tegeleb sinu pulma korraldamisega üks kindel korraldaja ehk üks kindel inimene. Ja just sellest inimesest sõltubki, kas paar jääb rahule või kirjutab pärast oma blogis, et ärge kunagi tellige pulmakorraldamist agentuurist.

Minu arvatest on hea pulmakorraldaja nagu orkestri dirigent – ta paneb muusikud kokku ning paneb nad õigesti kõlama.

Milles seisneb pulmakorraldaja töö tegelikult:

Visiooni loomine

Kõigepealt kuulab paari ära, et aru saada (vahel ka ridade vahelt, nagu väga hea psüholoog või nõustaja), mis on nende tegelik pulmapäeva ettekujutus, mis on nende soovid.

Plaani koostamine

Järgmiseks räägib korraldaja paarile oma kogemusest lähtudes, kuidas kõik need soovid  kõige paremini ellu viia – nii tehniliselt kui rahaliselt ning pakub ka omaltpoolt ideid juurde. Paar ise ei tea ega peagi teadma kõiki nüansse, mis on korraldajale kohe selged kuulates nende soove ja unistusi. Selles etapis peab iga paar saama delikaatseid, kuid samas kindlaid ning põhjendatuid kommentaare ja soovitusi, et korraldada oma unistuste pulm.

Eelarve planeerimine

Korraldaja nõuanded pulma eelarve planeerimiseks on üks tähtsamaid momente. Professionaalne korraldaja oskab soovitada, kuidas vältida liigseid kulutusi ja seada eelarves prioriteete.

Pulmade korraldamine

Kui pulma põhiküsimustes on jõutud kokkuleppele, siis hakkab korraldaja neid täitma, pakkudes paarile peokohti ja tegijaid, kasutades oma kontakte ja loomingulist lähenemist. See on kõige pikem etapp pulmade planeerimisel, sest see koosneb suhtlemisest, kohtumistest, läbirääkimistest, degustatsioonidest, hinnapakkumiste kogumisest jne. Teiste sõnadega sel ajal võtab korraldaja enda peale pulmakorralduse kõige ebahuvitavama ja ebaromantilisema töö.
Noorpaari ülesanneks jääb ainult otsuste tegemine.

Kui korraldaja teeb oma tööd hästi ja õigeaegselt ning tema ja paari vahel tekib usaldus (mis on väga tähtis ja sõltub kõigepealt korraldaja professionaalsusest), saab paar rahulikult tegeleda asjadega, mis tekitavad tõelist peotunnet – valida riideid, sõrmuseid jne.

Pulmapäeva koordineerimine

Viimaseks ja kõige tähtsamaks etapiks on pulmapäev ise. Sellel päeval korraldaja kontrollib ja ülekontrollib kõike ja kõiki ning tema on see inimene, kes otsib ja leiab ise lahendused ettenägematute olukordade puhul. Minu isklik arvamus on, et korraldaja peab jääma peokohale vähemalt selle momendini, kui lõpeb nö ametlik programm (ilutulestik, tort, kimbu viskamine).

Õigete kontaktide jagamine

Kas kasutada või mitte korraldaja abi oma pulma planeerimisel on muidugi iga paari individuaalne otsus. Praegusel ajal internetis saab leida väga palju infot ja kontakte. Aga korraldaja tööks ei ole ainult kontaktide pakkumine vaid nö õigete kontaktide pakkumine (need tegijad, kes võiksid sobida sellele konkreetsele paarile ja kes on oma ala professionaalid, kelle reklaam vastab ka tegelikkusele) ning terve organiseerimise protsess, mis on väga suur ja vastutusrikas töö. Väga kahju on pruutidest, kes võtavad enda peale selle korraldamiskoormuse ning lõpuks saavad sellise stressi, et ootavad, et saaks see pulm juba kiiremini läbi…

Pulmad on armastuse pidu ja neist peavad jääma mälestused täis positiivseid emotsioone. Professionaalne pulmakorraldaja pakub kindlustunnet, et kõik sujub laitmatult ja te saate suurepärase, peensusteni läbimõeldud ja muretu pulmapäeva.

Armastust ja unistuste täitumist soovides,
Olga Stozharov